Firmamız Derin Mekanik Mühendislik Enerji Proje ve Ticaret Ltd. Şti, binalar için Enerji Kimlik Belgesi (EKB) düzenleme hizmetleri sunması için yetkilendirilmiş bir SMM bürosu olmasının yanı sıra aynı zamanda Mekanik Tesisat Sektöründe proje, satış ve uygulama yapan bir taahhüt firmasıdır.

Neden Biz?

Firmamızdan Enerji Kimlik Belgesi (EKB) talebinde bulunulan binaların ısıtma, soğutma, havalandırma ve sıhhi sıcak su; ihtiyacını karşılayan tesisat ve ekipmanlarının yerinde keşfi yapılarak, “5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanununa” istinaden çıkartılan “Binalarda Enerji Performansı (BEP) Yönetmeliği” hükümlerine göre değerlendirilmesi ve bina sahibi/yöneticisinin ön bilgilendirilmelerinin yapılması hizmeti ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Yani firmamızdan sadece binanız için Enerji Kimlik Belgesi almış olmakla kalmaz aynı zamanda binanızın ısıtma, soğutma, havalandırma ve sıhhi sıcak su tesisatınız ve ekipmanları hakkında da “Binalarda Enerji Performansı (BEP) Yönetmeliği” hükümlerine göre mevcut durumunu ve yapabileceğiniz iyileştirmeler hakkındaki bilgileri de ücretsiz olarak edinmiş olursunuz.

Bu ön bilgilendirmeler, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından verilen “Bina Enerji Yöneticisi” ve “Eğitim-Etüt-Proje” sertifikalarına sahip makine mühendislerimizin danışmanlığında yapılmaktadır.

Ve Daha Fazlası..

Mevcut binalarda cephe, ısıtma, soğutma ve elektrik tesisatı gibi enerji tüketimini etkileyen büyük tadilatlarda “Binalarda Enerji Performansı (BEP) Yönetmeliği” hükümlerinde öngörülen esasların göz önünde bulundurulması zorunluluğu vardır.

Binanızda “kazan değişimi, kazan dairesi yenilenmesi, doğalgaz tesisatı, klima ve havalandırma sistemleri vb.” işlerinizi “Binalarda Enerji Performansı (BEP) Yönetmeliği” hükümlerine uygun yaptırmak için mekanik tesisat taahhüt firması olmamızın avantajlarından faydalanabilir, kalıcı ve etkin bir çözüme tek bir adresten ulaşabilirsiniz.

Binanızda enerjinin daha etkin ve verimli kullanılabilmesi ve bununla birlikte “5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanununa” istinaden çıkartılan “Binalarda Enerji Performansı (BEP) Yönetmeliği” hükümlerindeki asgari şartların sağlanabilmesi için Mekanik Tesisat Sektöründe verdiğimiz hizmetleri derinmuhendislik.com.tr adresinden inceleyebilirsiniz.