Enerji Kimlik Belgesi Yetkili Firma

Kısaca EKB olarak anılan Enerji Kimlik Belgesi, binaların ısıtma, sıcak su, soğutma, havalandırma ve aydınlatma sistemleri için tüketilen enerji miktarını ve sera gazı emisyon seviyesini gösterir. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından aldığı yetkiyle Enerji Kimlik Belgesi düzenleme hizmeti veren firmamız Derin Mekanik Mühendislik, hızlı ve güvenilir çalışmalarına ödün vermeden devam etmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Ne İşe Yarar?

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanununa bağlı Bina Enerji Performansı Yönetmeliği (BEP) ile Bina Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmesi, yönetmeliklerde belirtilen istisnalar dışındaki tüm binalarda zorunludur. Enerji Kimlik Belgesi ile binaların enerji performans seviyeleri ve sera gazı emisyon değerleri tespit edilmiş olunur. Yapı sahiplerinin enerji tasarrufu yapmalarını teşvik eden bu uygulama aynı zamanda çevrenin korunması içinde önem arz etmektedir. Hazırlanan EKB binada gerekli önlemler alınarak enerji tasarrufu yapılması için kılavuz bir kaynak vazifesi görür.

Hemen Teklif Al, İndirimlerden Faydalan

Firmamızdan hemen teklif alabilir, en uygun fiyatlara enerji kimlik belgenizi alabilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Binalardaki enerji tüketimini A harfinden G harfine kadar bir sınıflama ile gösteren Enerji Kimlik Belgesi, yasal olarak binalar için alınması zorunlu bir belge olduğundan insanlar bir şekilde Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır sorusunun cevabını aramaktadırlar. Çünkü Enerji Kimlik belgesi 10 yıl boyunca geçerli bir belge olup, binadaki bağımsız bölümlerin alınması, satılması ve kiralanması için beyan edilmesi zorunludur.

Bu nedenle Ankara Enerji Kimlik Belgesi nasıl alınır, sorusunun cevabı açık ve net olmalıdır. Bu sorunun net cevabı, Enerji Kimlik Belgesi düzenlemesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen şirketlerinden birine müracaat edilerek EKB ihtiyacı kolaylıkla karşılanır şeklinde olmalıdır.

Sektörün öncüleri arasında yer alan firmamıza iletişim kanallarımızdan ulaşarak ihtiyacınız olan Enerji Kimlik Belgesi alma sürecinizi hızla başlatabilirsiniz. Ayrıca Derin Mekanik Mühendislik olarak Ankara Enerji Kimlik Belgesi haricinde mekanik tesisat taahhüt hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesi İçin Nereye Başvurmalıyız?

Enerji Kimlik Belgesi için nereye başvurmalıyız diye merak edenlere net cevabımız yetkili firmalara diye olmaktadır. Enerji Kimlik Belgesi için kesinlikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen firmalardan EKB düzenleme hizmeti alınmalıdır.

Aksi takdirde istenmeye durumlarla karşı karşıya kalınabilinir. Firmamız Ankara Enerji Kimlik Belgesi ihtiyacınıza en doğru ve güvenilir bir şekilde cevap vermekte ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayı sonrası belgenizi sizlere teslim etmektedir. Enerji Kimlik Belgesi düzenleme sürecini başlatmak için firmamıza başvurabilir ve gönül rahatlığı ile bakanlık onaylı Bina Enerji Kimlik Belgesi ihtiyacınızı firmamızdan karşılayabilirsiniz.

Eski Binaların Enerji Kimlik Belgesi Vermeye Yetkili Kuruluş Yetkiyi Nereden Almaktadır?

Enerji Kimlik Belgesi düzenlemeye yetkili şirketlerden biri olan firmamız, eski ve yeni binalara EKB verebilme yetkisini Çevre ve Şehircilik Bakanlığından alır.