Enerji Kimlik Belgesi Sorgulama

Enerji Kimlik Belgesi

Kısaca EKB olarak anılan Enerji Kimlik Belgesi, binaların ısıtma, sıcak su, soğutma, havalandırma ve aydınlatma sistemleri için tüketilen enerji miktarını ve sera gazı emisyon seviyesini gösterir. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’dan aldığı yetkiyle Enerji Kimlik Belgesi düzenleme hizmeti veren firmamız, hızlı ve güvenilir çalışmalarına ödün vermeden devam etmektedir.

Ankara’da mekanik tesisat sektörünün öncü firmaları arasında yer alan şirketimiz bu saygın çalışmalarına Enerji Kimlik Belgesi düzenleme yetkisi alarak bir yenisini daha eklemiştir.

Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Ne İşe Yarar?

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanununa bağlı Bina Enerji Performansı Yönetmeliği (BEP) ile Bina Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmesi, yönetmeliklerde belirtilen istisnalar dışındaki tüm binalarda zorunludur. Enerji Kimlik Belgesi ile binaların enerji performans seviyeleri ve sera gazı emisyon değerleri tespit edilmiş olunur. Yapı sahiplerinin enerji tasarrufu yapmalarını teşvik eden bu uygulama aynı zamanda çevrenin korunması içinde önem arz etmektedir. Hazırlanan EKB binada gerekli önlemler alınarak enerji tasarrufu yapılması için kılavuz bir kaynak vazifesi görür.

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Binalardaki enerji tüketimini A harfinden G harfine kadar bir sınıflama ile gösteren Enerji Kimlik Belgesi, yasal olarak binalar için alınması zorunlu bir belge olduğundan insanlar bir şekilde Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır sorusunun cevabını aramaktadırlar. Çünkü Enerji Kimlik belgesi 10 yıl boyunca geçerli bir belge olup, binadaki bağımsız bölümlerin alınması, satılması ve kiralanması için beyan edilmesi zorunludur.

Bu nedenle Enerji Kimlik Belgesi nasıl alınır, sorusunun cevabı açık ve net olmalıdır. Bu sorunun net cevabı, Enerji Kimlik Belgesi düzenlemesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen şirketlerinden birine müracaat edilerek EKB ihtiyacı kolaylıkla karşılanır şeklinde olmalıdır.

Sektörün öncüleri arasında yer alan firmamıza iletişim kanallarımızdan ulaşarak ihtiyacınız olan Enerji Kimlik Belgesi alma sürecinizi hızla başlatabilirsiniz. Ayrıca Derin Mekanik Mühendislik olarak Enerji Kimlik Belgesi haricinde mekanik tesisat taahhüt hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesi Sorgulama

Enerji Kimlik Belgesi Sorgulama işlemi iki şekilde yapılabilmektedir. Ankara Enerji Kimlik Belgesi üzerinde yer alan sertifika numarası veya UAVT (Ulusal Adres Veri Tabanı) kodu ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı web sitesinin BepTR sayfasından veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı e-devlet sistemi üzerinden Enerji Kimlik Belgesi sorgulama işlemi yapılır.

Enerji Kimlik Belgesi sorgulama işlemi ile binanızın EKB durumunu hemen görüntüleyebilir ve bilgi amaçlı Enerji Kimlik Belgesi çıktısını alabilirsiniz. Sorgulama neticesinde aldığınız Bina Enerji Kimlik Belgesi çıktısı resmi bir evrak olmayıp bilgilendirme amaçlıdır. Bakanlık onaylı resmi Enerji Kimlik Belgesi kaşeli imzalı olarak firmamız tarafından verilmektedir.

Derin Mekanik Mühendislik olarak firmamızdan hızlı ve güvenilir Enerji Kimlik Belgesi hizmeti alabilir ve sonuçları Enerji Kimlik Belgesi Sorgulama işlemi ile kendiniz de görebilirsiniz.

Hemen Teklif Al, İndirimlerden Faydalan

Firmamızdan hemen teklif alabilir, en uygun fiyatlara enerji kimlik belgenizi alabilirsiniz.

Kategoriler: Blog