Enerji Kimlik Belgesi

Kısaca EKB olarak anılan Enerji Kimlik Belgesi, binaların ısıtma, sıcak su, soğutma, havalandırma ve aydınlatma sistemleri için tüketilen enerji miktarını ve sera gazı emisyon seviyesini gösterir. Enerji Kimlik Belgesi düzenleme hizmeti veren firmamız, hızlı ve güvenilir çalışmalarına ödün vermeden devam etmektedir.

Ankara’da mekanik tesisat sektörünün öncü firmaları arasında yer alan şirketimiz bu saygın çalışmalarına Enerji Kimlik Belgesi düzenleme yetkisi alarak bir yenisini daha eklendi.

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanununa bağlı Bina Enerji Performansı Yönetmeliği (BEP) ile Bina Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmesi, yönetmeliklerde belirtilen istisnalar dışındaki tüm binalarda zorunludur.

Ankara Enerji Kimlik Belgesi ile binaların enerji performans seviyeleri ve sera gazı emisyon değerleri tespit edilmiş olunur. Yapı sahiplerinin enerji tasarrufu yapmalarını teşvik eden bu uygulama aynı zamanda çevrenin korunması içinde önem arz etmektedir. Hazırlanan Ankara EKB binada gerekli önlemler alınarak enerji tasarrufu yapılması için kılavuz bir kaynak vazifesi görür.

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Binalardaki enerji tüketimini A harfinden G harfine kadar bir sınıflama ile gösteren Ankara Enerji Kimlik Belgesi, yasal olarak binalar için alınması zorunlu bir belge olduğundan insanlar bir şekilde Ankara Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır sorusunun cevabını aramaktadırlar. Çünkü Ankara Enerji Kimlik belgesi 10 yıl boyunca geçerli bir belge olup, binadaki bağımsız bölümlerin alınması, satılması ve kiralanması için beyan edilmesi zorunludur. Bu nedenle Enerji Kimlik Belgesi nasıl alınır, sorusunun cevabı açık ve net olmalıdır. Bu sorunun net cevabı, Enerji Kimlik Belgesi düzenleme yetkili şirketlerden birine müracaat edilerek EKB ihtiyacı kolaylıkla karşılanır şeklinde olmalıdır.

Sektörün öncüleri arasında yer alan firmamıza iletişim kanallarımızdan ulaşarak ihtiyacınız olan Enerji Kimlik Belgesi alma sürecinizi hızla başlatabilirsiniz. Ayrıca Derin Mekanik Mühendislik olarak Enerji Kimlik Belgesi haricinde mekanik tesisat taahhüt hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Ankara Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları Ne Kadar?

Ankara EKB düzenleme hizmeti veren firmamız, kurumsal yapısı ile güvenilir ve ekonomik hizmetler sunmaktadır. Ankara Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları binanın yapısına, türüne göre değişiklikler arz etmektedir. En Uygun Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları sunmak için tüm imkanlarını seferber eden

firmamız bu çalışmalarını etik kuralları ihlal etmeden ve doğru, güvenilir EKB düzenleme hizmetinden ödün vermeden yapmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi fiyatlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan EKB fiyatları sayfamızdan Ankara Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları talep formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Ankara Enerji Kimlik Belgesi Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ankara Enerji Kimlik Belgesi almak için gerekli evraklar yeni bina ve mevcut binalar için farklılık arz etmektedir. Yapı Ruhsat tarihi 2011 yılı sonrası binalar yeni bina, 2011 öncesi binalar mevcut bina olarak kabul edilmektedir.

Firmamızdan iskan için Ankara EKB düzenleme hizmeti almak isteyen yeni bina için aşağıdaki evrakların bize teslim edilmesi gerekmektedir.

  • Mimari Proje,

  • Isı Yalıtım Raporu,

  • Mekanik Proje,

  • Elektrik Projesi,,

  • Yapı Ruhsatı,

Eğer binanız, mevcut bina ise belediyelerden temin edebileceğiniz

  • Mimari Proje

  • Yapı Ruhsatı

yeterlidir.

Ankara Enerji Kimlik Belgesi Hizmeti Verdiğimiz İlçeler

Ankara Altındağ Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Altındağ EKB

Ankara Ayaş Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Ayaş EKB

Ankara Bala Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Bala EKB

Ankara Beypazarı Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Beypazarı EKB

Ankara Çamlıdere Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Çamlıdere EKB

Ankara Çankaya Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Çankaya EKB

Ankara Çubuk Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Çubuk EKB

Ankara Elmadağ Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Elmadağ EKB

Ankara Etimesgut Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Etimesgut EKB

Ankara Evren Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Evren EKB

Ankara Gölbaşı Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Gölbaşı EKB

Ankara Güdül Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Güdül EKB

Ankara Haymana Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Haymana EKB

Ankara Kalecik Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Kalecik EKB

Ankara Kahramankazan Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Kahramankazan EKB

Ankara Keçiören Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Keçiören EKB

Ankara Kızılcahamam Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Kızılcahamam EKB

Ankara Mamak Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Mamak EKB

Ankara Nallıhan Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Nallıhan EKB

Ankara Polatlı Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Polatlı EKB

Ankara Pursaklar Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Pursaklar EKB

Ankara Sincan Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Sincan EKB

Ankara Şereflikoçhisar Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Şereflikoçhisar EKB

Ankara Yenimahalle Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Yenimahalle EKB