Ankara Enerji Kimlik Belgesi

Cumhuriyetimizin göz bebeği olan başkentimiz Ankara, ülkemizin nüfus yoğunluğu yüksek en kalabalık ikinci şehridir. Bu nedenle yapılaşmanın dolayısı ile enerji ihtiyacının en yoğun olduğu şehirler arasında başı çeken Ankara’da, Enerji Kimlik Belgesi ihtiyacını karşılamak için kurumsal yapısını tamamlamış, güçlü altyapısı olan, kadro zenginliğine sahip EKB firmalarına ihtiyaç vardır.

Kısaca EKB olarak anılan Enerji Kimlik Belgesi, binaların ısıtma, sıcak su, soğutma, havalandırma ve aydınlatma sistemleri için tüketilen enerji miktarını ve sera gazı emisyon seviyesini gösterir. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’dan aldığı yetkiyle Ankara Enerji Kimlik Belgesi düzenleme hizmeti veren firmamız, hızlı ve güvenilir çalışmalarına ödün vermeden devam etmektedir.

Ankara’da mekanik tesisat sektörünün öncü firmaları arasında yer alan şirketimiz bu saygın çalışmalarına Enerji Kimlik Belgesi düzenleme yetkisi alarak bir yenisini daha eklemiştir.

Ankara Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Ne İşe Yarar?

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanununa bağlı Bina Enerji Performansı Yönetmeliği (BEP) ile Bina Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmesi, yönetmeliklerde belirtilen istisnalar dışındaki tüm binalarda zorunludur. Ankara Enerji Kimlik Belgesi ile binaların enerji performans seviyeleri ve sera gazı emisyon değerleri tespit edilmiş olunur. Yapı sahiplerinin enerji tasarrufu yapmalarını teşvik eden bu uygulama aynı zamanda çevrenin korunması içinde önem arz etmektedir. Hazırlanan Ankara EKB binada gerekli önlemler alınarak enerji tasarrufu yapılması için kılavuz bir kaynak vazifesi görür.

Ankara Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Binalardaki enerji tüketimini A harfinden G harfine kadar bir sınıflama ile gösteren Ankara Enerji Kimlik Belgesi, yasal olarak binalar için alınması zorunlu bir belge olduğundan insanlar bir şekilde Ankara Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır sorusunun cevabını aramaktadırlar. Çünkü Ankara Enerji Kimlik belgesi 10 yıl boyunca geçerli bir belge olup, binadaki bağımsız bölümlerin alınması, satılması ve kiralanması için beyan edilmesi zorunludur.

Bu nedenle Ankara Enerji Kimlik Belgesi nasıl alınır, sorusunun cevabı açık ve net olmalıdır. Bu sorunun net cevabı, Ankara Enerji Kimlik Belgesi düzenlemesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen şirketlerinden birine müracaat edilerek Ankara EKB ihtiyacı kolaylıkla karşılanır şeklinde olmalıdır.

Sektörün öncüleri arasında yer alan firmamıza iletişim kanallarımızdan ulaşarak ihtiyacınız olan Ankara Enerji Kimlik Belgesi alma sürecinizi hızla başlatabilirsiniz. Ayrıca Derin Mekanik Mühendislik olarak Ankara Enerji Kimlik Belgesi haricinde mekanik tesisat taahhüt hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Ankara Enerji Kimlik Belgesi Sorgulama

Ankara Enerji Kimlik Belgesi Sorgulama işlemi iki şekilde yapılabilmektedir. Ankara Enerji Kimlik Belgesi üzerinde yer alan sertifika numarası veya UAVT (Ulusal Adres Veri Tabanı) kodu ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı web sitesinin BepTR sayfasından veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı e-devlet sistemi üzerinden Ankara Enerji Kimlik Belgesi sorgulama işlemi yapılır.

Ankara Enerji Kimlik Belgesi sorgulama işlemi ile binanızın EKB durumunu hemen görüntüleyebilir ve bilgi amaçlı Ankara Enerji Kimlik Belgesi çıktısını alabilirsiniz. Sorgulama neticesinde aldığınız Bina Enerji Kimlik Belgesi çıktısı resmi bir evrak olmayıp bilgilendirme amaçlıdır. Bakanlık onaylı resmi Ankara Enerji Kimlik Belgesi kaşeli imzalı olarak firmamız tarafından verilmektedir.

Derin Mekanik Mühendislik olarak firmamızdan hızlı ve güvenilir Ankara Enerji Kimlik Belgesi hizmeti alabilir ve sonuçları Enerji Kimlik Belgesi Sorgulama işlemi ile kendiniz de görebilirsiniz.

Ankara Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları Ne Kadar?

Ankara EKB düzenleme hizmeti veren firmamız, kurumsal yapısı ile güvenilir ve ekonomik hizmetler sunmaktadır. Ankara Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları binanın yapısına, türüne göre değişiklikler arz etmektedir. En Uygun Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları sunmak için tüm imkanlarını seferber eden firmamız bu çalışmalarını etik kuralları ihlal etmeden ve doğru, güvenilir EKB düzenleme hizmetinden ödün vermeden yapmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi fiyatlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan EKB fiyatları sayfamızdan Ankara Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları talep formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Ankara Enerji Kimlik Belgesi Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ankara Enerji Kimlik Belgesi almak için gerekli evraklar yeni bina ve mevcut binalar için farklılık arz etmektedir. Yapı Ruhsat tarihi 2011 yılı sonrası binalar yeni bina, 2011 öncesi binalar mevcut bina olarak kabul edilmektedir.

Firmamızdan iskan için Ankara EKB düzenleme hizmeti almak isteyen yeni bina için aşağıdaki evrakların bize teslim edilmesi gerekmektedir.

Mimari Proje,

Isı Yalıtım Raporu,

Mekanik Proje,

Elektrik Projesi,,

Yapı Ruhsatı,

Eğer binanız, mevcut bina ise belediyelerden temin edebileceğiniz

Mimari Proje

Yapı Ruhsatı

yeterlidir.

Ankara Enerji Kimlik Belgesi İçin Nereye Başvurmalıyız?

Ankara Enerji Kimlik Belgesi için nereye başvurmalıyız diye merak edenlere net cevabımız yetkili firmalara diye olmaktadır. Ankara Enerji Kimlik Belgesi için kesinlikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen firmalardan EKB düzenleme hizmeti alınmalıdır.

Aksi takdirde istenmeye durumlarla karşı karşıya kalınabilinir. Firmamız Ankara Enerji Kimlik Belgesi ihtiyacınıza en doğru ve güvenilir bir şekilde cevap vermekte ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayı sonrası belgenizi sizlere teslim etmektedir. Enerji Kimlik Belgesi düzenleme sürecini başlatmak için firmamıza başvurabilir ve gönül rahatlığı ile bakanlık onaylı Bina Enerji Kimlik Belgesi ihtiyacınızı firmamızdan karşılayabilirsiniz.

Eski Binaların Enerji Kimlik Belgesi Vermeye Yetkili Kuruluş Yetkiyi Nereden Almaktadır?

Ankara Enerji Kimlik Belgesi düzenlemeye yetkili şirketlerden biri olan firmamız, eski ve yeni binalara EKB verebilme yetkisini Çevre ve Şehircilik Bakanlığından alır.

Enerji Kimlik Belgesi Alınmazsa Ne Olur?

Bina Enerji Performansı yönetmeliğinde istisnalar haricindeki tüm binalara Enerji Kimlik Belgesi alınması zorunluluğu getirilmiştir. Bina Enerji Kimlik Belgesi alınması yasal bir zorunluluktur. Enerji Kimlik Belgesi olmayan binalardaki bağımsız bölümlerin alınması, satılması ya da kiralanması mümkün değildir.

Ankara Enerji Kimlik Belgesi Hizmeti Verdiğimiz İlçeler

Ankara Altındağ Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Altındağ EKB

Ankara Ayaş Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Ayaş EKB

Ankara Bala Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Bala EKB

Ankara Beypazarı Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Beypazarı EKB

Ankara Çamlıdere Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Çamlıdere EKB

Ankara Çankaya Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Çankaya EKB

Ankara Çubuk Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Çubuk EKB

Ankara Elmadağ Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Elmadağ EKB

Ankara Etimesgut Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Etimesgut EKB

Ankara Evren Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Evren EKB

Ankara Gölbaşı Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Gölbaşı EKB

Ankara Güdül Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Güdül EKB

Ankara Haymana Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Haymana EKB

Ankara Kalecik Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Kalecik EKB

Ankara Kahramankazan Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Kahramankazan EKB

Ankara Keçiören Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Keçiören EKB

Ankara Kızılcahamam Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Kızılcahamam EKB

Ankara Mamak Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Mamak EKB

Ankara Nallıhan Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Nallıhan EKB

Ankara Polatlı Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Polatlı EKB

Ankara Pursaklar Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Pursaklar EKB

Ankara Sincan Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Sincan EKB

Ankara Şereflikoçhisar Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Şereflikoçhisar EKB

Ankara Yenimahalle Enerji Kimlik Belgesi – Ankara Yenimahalle EKB

Hemen Teklif Al, İndirimlerden Faydalan

Firmamızdan hemen teklif alabilir, en uygun fiyatlara enerji kimlik belgenizi alabilirsiniz.